Jak uśpić dziecko czyli nauka zasypiania bez płaczu.


Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Nauka samodzielnego zasypiania tak naprawdę zaczyna się już od pierwszych dni życia dziecka. Wtedy to właśnie dziecko zaczyna uczyć się nawyków sennych i przyzwyczaja się do nich na tyle, że z trudem ciężko go od nich oduczyć, dlatego też jeśli jesteś młodą mamą a twoje dziecko ma kilka miesięcy życia staraj się nie doprowadzać do sytuacji w której to dziecko dyktuje Ci niejako swój porządek. Jeśli tak jak i ja męczyłaś bądź męczysz się obecnie z kolkami (co jest oczywiście oddzielnym tematem), to zapewne przyzwyczaiłaś nie jako dziecko do kołysania, głaskania, noszenia itp. Wynika to niestety z przyczyn powstania i radzenia sobie z kolkami.

Nie zamartwiaj się jednak zbytnio, ponieważ nawet takie dziecko noszone i bujane jest w stanie zasnąć w łóżeczku samodzielnie. Wymaga to jednak od nas konsekwencji w działaniu i pewnych sprawdzonych metod, które z czasem po kilku dniach, tygodniach w ostateczności przyniosą w końcu spodziewany efekt. Trzeba tu dodać, że konsekwencja w działaniu jest 100 razy ważniejsza od przyjętych metod, tzn. że jeśli masz zamiar coś robić i uważasz, że robisz to dobrze to nigdy przenigdy nie rób od tego odstępstw,(przy starszych dzieciach można te odstępstwa stosować jako nagrodę, ale tylko gdy dziecko jest tego w pełni świadome, a do 2 roku zazwyczaj dzieci jeszcze testują rodziców i każda ulga jest przez nich traktowana jako ich zwycięstwo w walce z niesprawiedliwością burzenia ich porządku, podczas gdy my możemy mieć w tym momencie inne odczucia). Bynajmniej nie chodzi mi o działania na szkodę dziecku. Dziecko musi czuć się kochane, ale musi również znać granicę, i na nas spoczywa obowiązek jej wyznaczenia i nauczenia dziecka jej przestrzegania. Jest to wprawdzie tylko ułamek tego co znajdziesz w niżej przygotowanym audiobooku.


Istnieją zasady, których trzymać się powinnaś możliwie najwcześniej, aby uniknąć problemów z samodzielnym zasypianiem dziecka. Te zasady znajdziesz już dziś w specjalnym audiobooku przygotowanym dla Ciebie. Sprawdź metody, które on prezentuje i spraw, że już po kilku dniach zobaczysz zdumiewające efekty swojej pracy, które pozwolą Ci przede wszystkim bezstresowo i mądrze podejść do dziecka a co ważniejsze po raz pierwszy pozwoli Tobie jak i dziecku się porządnie wyspać. Naprawdę polecam. Jeśli wciąż marzy Ci się choć jedna spokojna noc bez ciągłego wstawania i wysłuchiwania płaczącego dziecka, koniecznie zerkinj na tą pozycję.

Jak nauczyć dziecko zasypiać samodzielnie - kliknij po więcej informacji
stat4u © Copyright 2001. All rights reserved. Contact: JimWORLD Powered by Free Site Templates